Logo

48-304 Nysa, ul. 3-go Maja 34
tel.: 77 433 61 51

 
Logo


NOFORMIX - WOSK DO SMAROWANIA FORM.
Preparat do zastosowań formierskich NOFORMIX jest wodną mieszaniną parafinowego wosku z dodatkiem substancji przeciwdziałających przywieraniu betonu do form bez dodatku rozpuszczalników organicznych z substancjami pomocniczymi i środkiem antykorozyjnym.

 

Zaletą tego wyrobu jest dobre krycie powierzchni i związane z tym małe zużycie na jednostkę powierzchni formy.

Zastosowanie: Stosowany do smarowania form stalowych, drewnianych, ceramicznych, plastikowych oraz silikonowo-żywicznych przy produkcji elementów betonowych. Przeciwdziała przywieraniu masy betonowej do powierzchni formy i dzięki temu osiąga się łatwe oddzielenie wyrobu przy zachowaniu jego gładkiej powierzchni.

Sposób użycia: Podłoże : stalowe, ceramiczne, plastikowe, silikonowo - żywiczne oraz drewniane. W przypadku nowych form drewnianych, preparat powinien być nakładany dwukrotnie: po raz pierwszy na dwie godziny przed użyciem formy, a następnie bezpośrednio przed jej użyciem. Kolejne użytkowanie form drewnianych wymaga jednokrotnego nanoszenia wyrobu.

Metody nakładania : NOFORMIX może być nakładany pędzlem, wałkiem, metodą natrysku pneumatycznego, bądź natryskiem hydrodynamicznym. Możliwe jest również nakładanie tego preparatu poprzez zanurzenie.

Wydajność: Około 10m2/L, nie można jednoznaczne określić zużycia preparatu, jego wydajność uzależniona jest od sposobu nanoszenia, grubości warstwy, rodzaju podłoża i stopnia jego zużycia.

 Przechowywać w temperaturze od  + 5°C do + 30°C .

NIE ROZCIEŃCZAĆ !

NIE PRZEMRAŻAĆ !

 


DOFORM

Preparat antyadhezyjny przeznaczony do smarowania i konserwacji form

ZASTOSOWANIE

Preparat antyadhezyjny przeznaczony do smarowania i konserwacji form i wszelkiego typu szalunków wykonanych z różnych materiałów jak; drewno, tworzywa sztuczne, stal.

WŁAŚCIWOŚCI

  • Ułatwia rozformowanie wyrobów betonowych

  • Powierzchnia styku pozostaje idealnie gładka, a naroża ostre

  • Nie zmienia barwy betonu

  • Nie wpływa ujemnie na późniejszą obróbkę podłoża jak: tynkowanie, malowanie, gładzie gipsowe

  • Regularne stosowanie preparatu przedłuża nawet 3-krotnie żywotność form i płyt szalunkowych

SPOSÓB UŻYCIA

DOFORM można nanosić na powierzchnie form lub szalunków dowolnymi metodami tak aby uzyskać cienką, równomiernie rozłożoną warstwę na całej powierzchni stykającej się z betonem. Przed użyciem wstrząsnąć lub lekko wymieszać.

UWAGA: Podane informacje nie zwalniają użytkowników z obowiązku samodzielnego zbadania przydatności produktu do indywidualnych zastosowań.

WYDAJNOŚĆ

Średnio około 25 m2 z 1 litra. Wydajność uzależniona jest od sposobu nanoszenia grubości warstwy, rodzaju podłoża i stopnia jego degradacji.

TRWAŁOŚĆ

12 miesiące od daty produkcji podanej na opakowaniu. Data produkcji jest jednocześnie oznaczeniem partii.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniu w temperaturze od +5˚C do +25˚C